Profily

Zobrazit produktyPopis

Profilové těsnění je vhodné jako tepelná izolace oken, dveří apod. 

Oblast použití

Profily EPDM mají široké uplatnění . Silikonové profily nacházejí nejčastější využití v tzv. čistých prostředích jako potravinářský, chemický a farmaceutický průmysl . 
Velmi používaný v automobilovém průmyslu je Profil PIRELI, který je výborný vůči povětrnostním vlivům, ozónu, oděru . 
 Materiály 

  • Silikon  – Dobrá odolnost vůči vodě (až do 100°C), alifatické motorové a převodové oleje, živočišné a rostlinné oleje a tuky. MVQ obecně není odolná proti pohonným hmotám, aromatickým minerální olejům, párám (krátkodobě až do 120°C možné), silikonovým olejům a tukům, kyselinám a alkalickým sloučeninám.
  • EPDM – (Etylen – propylenový kaučuk) – Dobrá odolnost vůči horké vodě, páře, pracím prostředkům, hydroxidu draselnému, silikonovým olejům, tukům, rozpouštědlům a mnoha kyselinám a chemickým látkám, proti ozonu apod.
  • NBR- Dobrá chemická odolnost proti minerálním olejům a tukům, hydraulické oleje H, HL, HLP, nehořlavé hydraulické tlakové kapaliny HFA, HFB, HFC do cca. +50°C a voda do max. +80°C.
  • SBR – (Styren - Butadien kaučuk) Tato kvalita pryže je určena pro všeobecné použití v místech, kde na materiál nejsou kladeny žádné zvýšené nároky, jako je teplota, chemická odolnost, mechanické vlastnosti, stárnutí a bobtnavost.

Poptávkový formulářPoptávkový formulář

* položky označené hvězdičkou jsou povinné