Stírací kroužky

Zobrazit produkty

Popis

Stírací kroužky vhodné pro použití v oblasti hydraulických a a pneumatických systémů .

Tvrdost

Tvrdost Stíracích okroužků je obvykle uváděna v Shore A, nebo v IRHD. Standartní tvrdost je 90Sh (Shore) pro NBR, pro materiál TPU je to 95 Sh .

Funkce

Stírací kroužky jsou důležitými prvky v hydraulických válcích. Chrání vnitřek válce před průnikem nečistoty a vlhkosti z venku . Jejich vliv na těsnící systém je bohužel často podceňován ikdyž jeho správné použití zaručí vetší životnost těsnících i vodících prvků .

Rozdělení 

Stírací kroužky rozdělujeme do dvou skupin :
  • Jednočinné - Přitlačení k tyči, setření špíny při zpětném pohybu .
  • Dvoučinné - Poskytuje dvojí funkci otření a zachovává zbytek olejového filmu . Zadržený olej může být vrácen zpět do systému díky otvoru uvnitř .

                                 
Materiály 

NBR- Dobrá chemická odolnost proti minerálním olejům a tukům, hydraulické oleje H, HL, HLP, nehořlavé hydraulické tlakové kapaliny HFA, HFB, HFC .

TPU – Termoplastický polyuretan . Používá se v aplikacích, které vyžadují vysokou chemickou a mechanickou odolnost. Vyznačují se vysokou odolností vůči otěru, vysokým výkonem při nízkých teplotách, vysokou pevností ve smyku, výbornou odolností vůči olejům a tukům . 

PTFE - známý a hodně používaný polymer  s  velmi  vysokou  odolností proti teplotě, vynikající chemickou odolností, s výbornými dielektrickými vlastnostmi, vysokou odolností proti stárnutí, téměř nulovou nasákavostí vodou, se supernízkým součinitelem třením..

Výztuž z ocele – ocel dle DIN EN 10139 . Ocel je na tělesu navulkanizována .

Poptávkový formulářPoptávkový formulář

* položky označené hvězdičkou jsou povinné