Gufera

Zobrazit produkty

Popis

Gufera ( rotační těsnění ) se používají k utěsnění rotujících strojních součástí jakou jsou hřídele , náboje ,nápravy , apod..

Použití

Jsou to dotykové těsnící prvky určené pro utěsnění otáčejících se strojních součástí . 
Stupeň utěsnění závisí na provozních podmínkách těsněné součásti a požadavcích na životnost těsnění .
 

Materiály 
NBR – Dobrá chemická odolnost proti minerálním olejům a tukům, hydraulické oleje H, HL, HLP, nehořlavé hydraulické tlakové kapaliny HFA, HFB, HFC do cca. +50°C a voda do max. +80°C.
HNBR – Používá se pro svůj vetší teplotní rozsah než klasické NBR, je odolný vůči hydraulickým kapalinám na bázi minerálních olejů, živočišným a rostlinným tukům, motorové naftě, ozonu, kyselému plynu, zředěným kyselinám a zásadám. HNBR také odolává novým bio-olejům (biologickým olejům).
MVQ –  Dobrá odolnost vůči vodě (až do 100°C), alifatické motorové a převodové oleje, živočišné a rostlinné oleje a tuky. MVQ obecně není odolná proti pohonným hmotám, aromatickým minerální olejům, párám (krátkodobě až do 120°C možné), silikonovým olejům a tukům, kyselinám a alkalickým sloučeninám.
FKM Viton – Dobrá odolnost vůči minerálním olejům, tukům (i syntetickým), ATF olejům cca. 150 °C, pohonným hmotám, aromatickým a alifatickým uhlovodíkům, ozonu stárnutí apod.
 


Poptávkový formulářPoptávkový formulář

* položky označené hvězdičkou jsou povinné