Opěrné kroužky

Zobrazit produkty

Popis

Opěrné kroužky jsou pužívány ve spojení s radiálním O-kroužkem nebo X- kroužkem k prevenci vytlačování těsnení  do těsnící  mezery. 

Tvrdost

Tvrdost Opěrných kroužků je obvykle uváděna v Shore D, nebo v IRHD. 

Oblast použití

Těsnění pro širokou škálu kapalin používajíc se v hydraulice . Mají za úkol chránít O-kroužek ( X- kroužek ) při tlakových rázech před vměstnáním do těsnící drážky a tím i před zničením . Připouštějí vetší výrobní tolerance a tím i cenově výhodnější konstrukce .

Výroba

Vyrábí se dle norem ISO 3601, AS 568 A, BS 1806 a BS 4518.

Materiály 
NBR   - Dobrá chemická odolnost proti minerálním olejům a tukům, hydraulické oleje H, HL, HLP, nehořlavé hydraulické tlakové kapaliny HFA, HFB, HFC do cca. +50°C a voda do max. +80°C.

PTFE  - známý a hodně používaný polymer  s  velmi  vysokou  odolností proti teplotě, vynikající chemickou odolností, s výbornými dielektrickými vlastnostmi, vysokou odolností proti stárnutí, téměř nulovou nasákavostí vodou, se supernízkým součinitelem třením.

POM  - Polyacetal je vysoce krystalický termoplast, charakteristický jeho vysokou mechanickou pevností, tuhostí a rázovou houževnatostí.

H-PUR  - Nízká trvalá deformace, vynikající odolnost v horké vodě (do +90°C), vhodný pro použití v potravinářství.

PU - Vhodný především pro aplikace s dynamickým namáháním v hydraulice pneumatice apod. s vysokým mechanickým namáháním.

EPDM - (Etylen – propylenový kaučuk)  Dobrá odolnost vůči horké vodě, páře, pracím prostředkům, hydroxidu draselnému, silikonovým olejům, tukům, rozpouštědlům a mnoha kyselinám a chemickým látkám, proti ozonu apod.


Poptávkový formulářPoptávkový formulář

* položky označené hvězdičkou jsou povinné