O-kroužky

Zobrazit produkty

Popis

O–kroužky (O-Rings) jsou tvářené kruhové těsnící prvky s vysokou přesností. Velikosti, materiál, tvrdosti a zástavbové prostory jsou dány normou DIN 3770 resp. 3601.

Tvrdost

Tvrdost Okroužku je obvykle uváděna v Shore A, nebo v IRHD. Standartní tvrdost je 70Sh (Shore)

Oblast použití

Je možno těsnit téměř všechny kapaliny a plyny, jednodušše se montují a jsou cenově výhodné.

Materiály 
NBR- Dobrá chemická odolnost proti minerálním olejům a tukům, hydraulické oleje H, HL, HLP, nehořlavé hydraulické tlakové kapaliny HFA, HFB, HFC do cca. +50°C a voda do max. +80°C.
FPM – Dobrá odolnost vůči minerálním olejům, tukům (i syntetickým), ATF olejům cca. 150 °C, pohonným hmotám, aromatickým a alifatickým uhlovodíkům, ozonu stárnutí apod.
HNBR – Používá se pro svůj vetší teplotní rozsah než klasické NBR, je odolný vůči hydraulickým kapalinám na bázi minerálních olejů, živočišným a rostlinným tukům, motorové naftě, ozonu, kyselému plynu, zředěným kyselinám a zásadám. HNBR také odolává novým bio-olejům (biologickým olejům). HNBR je vhodný pro vysoké dynamické zatížení a má dobrou odolnost proti otěru.
MVQ – Dobrá odolnost vůči vodě (až do 100°C), alifatické motorové a převodové oleje, živočišné a rostlinné oleje a tuky. MVQ obecně není odolná proti pohonným hmotám, aromatickým minerální olejům, párám (krátkodobě až do 120°C možné), silikonovým olejům a tukům, kyselinám a alkalickým sloučeninám.
PTFE – Téměř univerzální chemická odolnost (agresivní kyseliny, alkoholy a oleje). Odolný vůči vysokým a extrémně nízkým teplotám.
 

Uložení

V konkrétním případě je vhodné volit OK s maximálním vhodným průřezem pro danou aplikaci. V případě stejné šířky spáry je OK s menším průřezem vtlačován do spáry relativně více než OK s velkým průřezem .
Určení výběru průřezu OK a odpovídající šířky spáry závisí na tlaku a tvrdosti použitého materiálu . Následující diagram ukazuje závislost šířky spáry na tlaku a tvrdosti .


 
Poptávkový formulářPoptávkový formulář

* položky označené hvězdičkou jsou povinné