OK MVQ

Zobrazit produkty

Popis

O–kroužky (O-Rings) jsou tvářené kruhové těsnící prvky s vysokou přesností. Velikosti, materiál, tvrdosti a zástavbové prostory jsou dány normou DIN 3770 resp. 3601.

 

Standardní materiál

Materiály rozlišujeme dle tvrdosti Shore 50, 60, 70, 80 (Sh)

MVQ – Dobrá odolnost vůči vodě (až do 100°C), alifatické motorové a převodové oleje, živočišné a rostlinné oleje a tuky. MVQ obecně není odolná proti pohonným hmotám, aromatickým minerální olejům, párám (krátkodobě až do 120°C možné), silikonovým olejům a tukům, kyselinám a alkalickým sloučeninám.

FMVQ – Fluorosilikon má mnohem širší teplotní rozsah než klasický silikon a to -70°C do 170°C.

FEP/Silikon – Tyto povlakované O-kroužky mají jádro buď ze silikonu (MVQ) nebo z fluorkaučuku (FKM) a jsou opláštěny bezešvým povlakem z materiálu FEP. Zapouzdřené FEP O-kroužky se používají pro statické utěsnění a slučují přednosti elastomerů s chemickou odolností a nízkým třením povlaku FEP. Teplotní rozsah je stejný jako u klasických MVQ kroužků.

 

Funkce

O-kroužek je těsnicí prvek, který při stlačení působí jak v radiálním tak axiálním směru. Při zatížení tlakem v systému tvoří výslednou těsnicí sílu. Celkový těsnicí tlak roste se stoupajícím provozním tlakem. Jelikož má O-kroužek v porovnání s ostatními prvky řadu předností, používá se u součástí jakou jsou hřídele, náboje, nápravy, apod.
 

Hranice použití v provozu

  • Teplota FPM: -55 °C to +200 °C


Montáž

Po stránce funkčnosti a kvality OK je nejvhodnější montáž statická. Pro dynamické montáže platí určitá omezení, která musí být při použití dodržena. Z důvodů vysokého otěru je třeba dodržet mezní hodnoty tlaku, teploty, druhu média, drsnosti ploch, velikosti těsněné štěrbiny atd.
 

Poznámky

Nadstandartní rozměry mohou být vyrobeny.
 


Poptávkový formulářPoptávkový formulář

* položky označené hvězdičkou jsou povinné